U bent hier

Bijlage 7 - Overzicht van prijzen en nominatie in 2011

  1. Prijzen
  • Gouden Flip 2011 voor Niels Destadsbader  als beste TV-presentator verkozen door lezers van de Jommekeskrant
  • Gouden Flip 2011 voor Galaxy park als beste TV-programma  verkozen door lezers van de Jommekeskrant
  • Cutting edge award 2011 voor Basta (E??n)  als beste televisieprogramma
  • Cutting Edge award 2011 voor Vrienden van de radio (Stubru) als beste radioprogramma
  • Triq Slama Mohamed: Reis in vrede ( Canvas - Het Televisiehuis - Loutfi Belghmidi)  winnaar van de interculturele media-award 2011 van het Minderhedenforum in categorie televisie/amusement
  • Kortfilmmakers, Koppen (E??n - VRT nieuws - Guy De Troyer) winnaar van de interculturele media-award 2011 van het Minderhedenforum in categorie audiovisueel /nieuws en informatie
  • Persprijs Duurzame Ontwikkeling voor  de Panoramareportage "Het nieuwe zoet" van An Baccaert en Lode Desmet  uitgereikt door de Federale Raad voor Duurzame Ontwikkeling (FRDO)
  • Ha van Humo voor Basta (E??n - Woestijnvis)
  • Poppoll voor beste radioprogramma voor Music For Live (Studio Brussel - VRT Radio)
  • Poppoll voor beste televisieprogramma voor Basta (E??n - Woestijnvis)
  • Poppoll voor bekwaamste TV-figuur voor Steven Van Herreweghe
  • Titel van Strafste Gentenaar voor Journaalanker Freek Braeckman uitgereikt door de lezers van De Gentenaar
  • Vlaamse televisiester voor Jeroen Meus als populairste tv-persoonlijkheid
  • Vlaamse televisiester voor Dagelijkse kost als populairste tv-programma
  • Vlaamse televisiester voor Het journaal als beste informatieprogramma
  • Vlaamse televisiester voor Steven Van Herreweghe als beste presentator
  • Vlaamse televisiester voor Dagelijkse kost als beste lifestyleprogramma
  • Vlaamse televisiester voor God en klein Pierke als beste realityprogramma
  • Vlaamse televisiester voor Koen De Graeve als beste acteur (voor ondermeer rol in De Ronde -E??n)
  • Vlaamse televisiester voor Sien Eggers als beste actrice (voor ondermeer haar rollen in Red Sonja -Canvas, De Ronde- E??n - Sinterklaaskrant - Ketnet)
  • Vlaamse televisiester voor Jonas Van Geel als rijzende ster (voor ondermeer zijn rollen in tegen de sterren op- vtm; Rang 1 - Kiekens - E??n - Zingaburia - Ketnet)
  • Vlaamse televisiester carriere- lifetime achievement voor Mike Verdrengh (mede- oprichter van vtm en voormalig BRT- producer en presentator)
  • Zilveren Benelux event award voor 'de 5e boog-dagen  in Bokrijk' uitgereikt aan Sultan Sushi events
  • PromaxBDA-awards voor het decor van Villa Vanthilt in de categorie ‘beste one-time only decor of setdesign.
  • " Gouden lampje" van de Universitaire Werkgroep Literatuur en Media (WEL) voor de panorama-reportage "We zijn gezien"

2. Nominaties

  • Ketnet voor zijn totale aanbod (vrt jong - vrt nieuws) werd genomineerd en kreeg een eervolle vermelding  voor de interculturele media-award 2011 van het Minderhedenforum in categorie televisie/amusement
  • Zonde van de Zendtijd (Canvas - Het Televisiehuis - Bert Gabri??ls en Henk Rijckaert)    genomineerd  voor de interculturele media-award 2011 van het Minderhedenforum in categorie televisie/amusement
  • Basta in de sessie: Delivering a fist of irony in the public interest voor Input 2012
  • Red Sonja in de sessie: Comedy! - Niche Is Coming And It’s Serious voor Input 2012
  • Zevende in classement voor "meest aantrekkelijke werkgever " Randstad awards 2012"
  • Het decor van Villa Vanthilt 2011genomineerd voor een PromaxBDAaward in de categorie ‘beste decor of setdesign’.
  • Beste Acteur: Koen De Graeve (De ronde + zone stad); Ben Segers ( De ronde - Zingaburia - Wat Als?); Bruno Vanden Broecke (De ronde - Wat als? ) voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Actrice: Clara Cleymans (Mega Mindy- code 37 -Tegen de sterren op);  Sien Eggers (Red Sonja, De ronde, De Sintkrant) voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Presentator: Jeroen Meus ( Dagelijkse kost, De patat) ; Steven Van Herreweghe (De Pappenheimers, De glazen (slot) show); Marcel Vanthilt (Villa Vanthilt, Ook getest op mensen, De Mia's) voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Presentatrice: Phara De aguirre (Panorama); Martine Tanghe (Het journaal, Volt); Frieda Van Wijck (Klas van Frieda, Cobra-tv)  voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Drama: De ronde; Het goddelijke monster; Red Sonja voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Reality: De rechtbank; God en klein Pierke; Weg naar Compostella voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Lifestyle: 1000 zonnen; Dagelijkse kost; Groenland en Vlaanderen vakantieland voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Informatieprogramma:  Belpop; Het journaal; Reyers laat voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Entertainment: De Pappenheimers; Villa Vanthilt voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Humor en comedy: Basta; Mag ik u kussen? voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Beste Televisieprogramma: Basta, Dagelijkse kost , De Pappenheimers voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Televisiepersoonlijkheid: Jeroen Meus voor de 5e Nacht van de televisiesterren 2012
  • Sofie Pattyn & Luc Vanhauwaert - radio 2 west-vlaanderen - ze kwamen uit het oosten (49ste Persprijzen Belfius radio)
  • Gilles De Coster - radio 1 de ochtend - 541 dagen crisis (49ste Persprijzen Belfius radio)
  • Jens Franssen - vrt radio nieuws - de arabische lente (49ste Persprijzen Belfius radio)
  • Phara de Aguirre – E??n  Koppen xl - kom mij maar halen (49ste Persprijzen Belfius televisie)
  • Wim Vanden Eynde - Canvas Panorama - voor wie de klok luidt (49ste Persprijzen Belfius televisie)
  • De panoramareportage "Als het geen leven wordt" van Ludo Penninckx cat: news voor het tv-festival van Monte Carlo
  • Johan Tuyaers, Jan Keersmaekers en Els Chappelle als best producer int voor het tv-festival van Monte Carlo voor de productie Red Sonja
  • Johan Tuyaers, Jan Keersmaekers en Els Chappelle als best producer Europa voor het tv-festival van Monte Carlo voor de productie Red Sonja
  • Sien Eggers en Charlotte Vandermeersch als beste actrice voor hun rol in Red Sonja voor het tv-festival van Monte Carlo
  • Luc Van Duysse en Wim Willaert als beste acteur voor hun rol in Red Sonja voor het tv-festival van Monte Carlo
  • Een Laatste Groet genomineerd in categorie comedy voor Banff world media festival
  • Rang 1 in categorie series voor Banff world media festival
  • Op Weg naar Compostella in categorie docu reality voor Banff world media festival
  • Tomtesterom in categorie reality voor Banff world media festival